• Wstęgę przecinają: poseł Tomasz Głogowski, burmistrz Klaudiusz Kandzia, poseł Barbara Dziuk, prezes Stanisław Nowak i Eugeniusz Ptak, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach.
    Wstęgę przecinają: poseł Tomasz Głogowski, burmistrz Klaudiusz Kandzia, poseł Barbara Dziuk, prezes Stanisław Nowak i Eugeniusz Ptak, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach. Fot. Jarosław Myśliwski
09.11.2015

Na zieloną trawkę

Starania o pieniądze trwały kilka razy dłużej niż sama inwestycja. — W 2013 roku zaczęliśmy szukać pieniędzy na remont boiska w Kuczowie. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu i, niestety, nie uzyskał on akceptacji. Byliśmy bardzo rozczarowani, ale jednocześnie zmotywowani, gdy ogłoszono nowy nabór wysłaliśmy kolejny wniosek — mówił Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet. W czwartek w Kuczowie dokonano odbioru kompleksu sportowego, na który składa się boisko do piłki nożnej oraz drugie, wielofunkcyjne.

Jak opowiadał burmistrz, do Kuczowa, dzięki posłowi Tomaszowi Głogowskiemu, przyjechał minister sportu Andrzej Biernat, który mógł zobaczyć, jak wygląda boisko klubu sportowego. Miasto otrzymało wiadomość, że wniosek znalazł się na liście rankingowej. Już w lipcu ogłoszono przetarg. Okazało się, że realizacja projektu będzie tańsza, niż pierwotnie zakładano. Koszt to 520 tys. zł – połowa to dotacja z Ministerstwa Sportu, w połowie pieniądze z budżetu Kalet. Prace objęły remont murawy i montaż piłkochwytów na płycie głównej oraz adaptację asfaltowego boiska na wielofunkcyjne, z bezpieczną nawierzchnią i oświetleniem. Boisko przystosowano do gry w: siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i ręczną, badmintona.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu Gwarka.


Artykuł ukazał się w GWARKU 45 z 10.11.2015

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.