16.05.2018

Nagrodę dali koledze

Historia nagrody “Orła i Róży” ma fatalny początek, bo pierwszym nagrodzonym był Antoni Jankowski, który tyle co przestał być starostą i przesiadł się na fotel wicestarosty. Potem przez kilkanaście lat jej prestiż budowali nagradzani społecznicy, ludzie nauki, kultury i sportu. Niestety po tegorocznym werdykcie kapituły pozostanie niesmak.

Nie jest łatwo uchronić przed polityką nagrodę finansową, o której przyznaniu decydują głównie politycy. Ale przez 14 lat to się udawało, mimo zakusów niektórych żądnych splendoru. W tym roku wyszło na to, że koledzy z Inicjatywy Obywatelskiej…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2018 z 15.05.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.