•  Jedno ze zdjęć z cyklu "Śmieci w chmurze".
     Jedno ze zdjęć z cyklu "Śmieci w chmurze". Fot. Piotr Zwarycz
03.11.2019

Nagroda i wystawa zdjęć Piotra Zwarycza

“Śmieci w chmurze” Piotra Zwarycza zajęły I miejsce w kategorii fotoreportaż w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic.

Ogłoszenie wyników odbyło się w Hydropolis we Wrocławiu. Zaprezentowane w reportażu fotografie dokumentują pracę strażaków podczas akcji w sortowniach, na wysypiskach śmieci i punkcie recyklingu pojazdów. Piotr Zwarycz ma nie tylko świetne fotograficzne oko. Wie, na co zwracać uwagę, bo sam pracuje w tarnogórskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej. Nagrodzony fotoreportaż zostanie opublikowany w grudniowym wydaniu National Geographic Magazine Poland.

Tymczasem w bytommskiej Agorze można oglądać wystawę innych zdjęć Piotra Zwarycza. Tym razem z aparatem fotograficznym towarzyszył górnikom podczas pracy pod ziemią. Ekspozycja "Górnicy – szolą w dół" będzie czynna do 30 listopada.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2019 z 05.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.