• Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Teodora Christopha w Miasteczku Śląskim złożyła projekt zatytułowany "Zielona wyspa", a nagroda wynosi ponad 6,5 tys. zł. Na zdjęciu wraz z uczniami dyrektor Ewa Tempich-Garczarczyk oraz burmistrz Miasteczka Ś
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Teodora Christopha w Miasteczku Śląskim złożyła projekt zatytułowany "Zielona wyspa", a nagroda wynosi ponad 6,5 tys. zł. Na zdjęciu wraz z uczniami dyrektor Ewa Tempich-Garczarczyk oraz burmistrz Miasteczka Ś Fot. Archiwum WFOŚiGW
28.11.2015

Nagrody za dobre pomysły

W Katowicach wręczono dyplomy szkołom, które wygrały w konkursie na projekty zielonych pracowni, zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wśród laureatów są trzy placówki z powiatu tarnogórskiego — Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowskich Górach otrzymała nagrodę w wysokości ponad 7 tys. 700 zł; projekt Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Teodora Christopha w Miasteczku Śląskim nagrodzono ponad 6,5 tys. zł; Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza w Kaletach, za projekt pracowni “Kropla wody pełna życia”, otrzymała nagrodę prawie 2,5 tys zł.

Po konkursie na projekty WFOŚiGW ogłosił konkurs na dofinansowanie zorganizowania pracowni. Termin minął z końcem listopada. Mogli w nim uczestniczyć laureaci konkursu na projekty, ale nie tylko. W nagrodę można otrzymać do 80 proc. kosztów utworzenia pracowni.

To pierwszy taki program, gdzie udzielamy dofinansowania nawet do 100 proc. kosztów mówi Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. — Organizując konkursy, chcemy wspierać rozwój ekopracowni w szkołach. Biorąc udział w obu można dostać całą kwotę potrzebną na opracowanie projektu, adaptację pomieszczeń, zakup niezbędnego wyposażenia i urządzenia pracowni.

Rozstrzygnięcia konkursu można spodziewać się na przełomie grudnia i stycznia. Zwycięzcy będą mieli czas na urządzenie pracowni do końca przyszłorocznych wakacji.

Jarosław Myśliwski

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 48 z 30.11.2015

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.