15.04.2017

Nagrodzone projekty

Rozstrzygnięto konkurs na projekty zielnych pracowni. Wśród laureatów są szkoły z powiatu tarnogórskiego.

Konkursy na zielone pracownie są pomysłem Andrzeja Pilota, prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Po raz pierwszy odbyły się w 2015 roku i wśród laureatów znalazły się aż cztery szkoły z powiatu tarnogórskiego.

Projekty zgłaszane do konkursu mogą dotyczyć ekopracowni na potrzeby nauk: przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Jak napisano w regulaminie, celem konkursu jest "nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej".

Ogłoszenie wyników odbędzie się 21 kwietnia w Katowicach. Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na tegoroczną edycję wpłynęło dwa razy więcej wniosków niż poprzednio. – Wśród nagrodzonych są tarnogórskie szkoły, m.in. Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych, Szkoła Podstawowa nr 9, Gimnazjum nr 4, szkoły ze Zbrosławic, Radzionkowa i Miasteczka Śląskiego. Bardzo ciekawy projekt złożyła szkoła z Sadowa w gminie Koszęcin – mówi prezes Andrzej Pilot. – Zwycięzcy mają otwartą drogę do konkursu już na realizację projektów, który zostanie ogłoszony lada chwila. Ci, którzy nie otrzymali dofinansowania, lub w ogóle nie brali udziału w konkursie na projekty, oczywiście mogą także ubiegać się o dotację na utworzenie pracowni, ale projekty będą musieli sfinansować we własnym zakresie.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2017 z 18.04.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.