•   i mikroskop, który otrzymała szkoła w ramach utworzenia zielonej pracowni. Urządzenie można podłączyć do tablicy multimedialnej i pokazywać całej klasie co widać pod okularem.
      i mikroskop, który otrzymała szkoła w ramach utworzenia zielonej pracowni. Urządzenie można podłączyć do tablicy multimedialnej i pokazywać całej klasie co widać pod okularem. Fot. Jarosław Myśliwski
12.04.2018

Nagrodzone projekty na zielone pracownie

Rozstrzygnięto konkurs Zielona pracownia_projekt`2018, skierowany do szkół podstawowych i średnich z województwa śląskiego. Wpłynęły 153 zgłoszenia. Wśród laureatów jest wiele placówek z powiatu tarnogórskiego.

Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w roku szkolnym 2018/2019, a placówki wyróżnione - nagrody rzeczowe przeznaczone na wyposażenie pracowni.

Nadesłane prace oceniono, biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenie i sprzęt oraz zasadność ich zakupu. W tym roku na nagrody przeznaczono 280 tys. zł, a laureaci mogą liczyć na nagrody w wysokości do 6,5 tys. zł.

Wśród laureatów znaleźli się:

– Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej w Tarnowskich Górach,

– Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzionkowie,

– Szkoła Podstawowa w Ożarowicach,

– Szkoła Podstawowa w Przezchlebiu,

– Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu,

– Szkoła Podstawowa im. Michała Okurzałego w Tąpkowicach,

– Szkoła Podstawowa im. gen. J. Ziętka w Wieszowie,

– Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zbrosławicach,

– Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu,

– Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciasnej.

Wyróżniono między innymi:

– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Potępie, który otrzymał laptop,

– Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach dostał mikroskop.

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się nabór wniosków do konkursu Zielona pracownia 2018, który przeznaczony jest dla organów prowadzących placówki oświatowe z województwa śląskiego, w tym te, które zostały nagrodzone w konkursie na projekty zielonych pracowni. Wnioski będą przyjmowanie do 20 kwietnia.

Jego celem jest dofinansowanie w formie dotacji najlepszych wniosków dotyczących utworzenia ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Dofinansowane zostaną projekty, które w znaczny sposób wpłyną na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżnią się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania pracowni.

Dotacja będzie udzielana do wysokości 80 proc. kosztów utworzenia pracowni, nie więcej niż 30 tys. zł. 20 proc. kosztów kwalifikowanych zadania powinno zostać pokryte ze środków własnych lub pochodzących z nagrody finansowej przyznanej laureatowi konkursu pn. Zielona pracownia_projekt`2018.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2018 z 10.04.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.