•  Adam Bremera strzela gola na 1:0 dla nakielskiego Orła
     Adam Bremera strzela gola na 1:0 dla nakielskiego Orła Fot. Krzysztof Garczarczyk
24.06.2019

Nakielski Orzeł mistrzem w klasie B

Do ostatniej kolejki ważyła się sprawa drugiego miejsca w bytomskiej klasie A, premiowanego awansem do okręgówki. Nie było też wiadomo, kto oprócz Orła Nakło Śląskie i Iskry Połomia awansuje do klasy A, ani kto zostanie mistrzem klasy B. Po sobotnich meczach wszystko stało się jasne. Do awansujących drużyn dołączyli piłkarze Unii Strzybnica i Przyszłości Nowe Chechło, a mistrzem klasy B został nakielski Orzeł.

Strzybniczanie utrzymali 1-punktową przewagę nad Olimpią Boruszowice, gromiąc u siebie Unię Świerklaniec 6:0 (4:0). Dwie bramki zdobył Damian Różański, a po jednej Krzysztof Różański, Mariusz Krupa, Krzysztof Grzesiek i Dawid Paczyna. W ten sposób Unia Strzybnica wraz z Czarnymi Kozłowa Góra, którzy już wcześniej zapewnili sobie tytuł mistrza, w nowym sezonie będzie występować w bytomsko-zabrzańskiej okręgówce. Trzeba przyznać, że podopieczni trenera Artura Maligłówki zasłużyli na ten awans, przypadający w roku jubileuszu 95-lecia strzybnickiego klubu.

Olimpia zrobiła co do niej należało, po dwóch golach Piotra Bogackiego oraz trafieniach Pawła Kapicy i Michała Soporskiego, pokonując Sokoła Zbrosławice 4:0. Przy zwycięstwie Unii Strzybnica, drużynie z Boruszowic nie udało się jednak zniwelować straty punktowej, ale trzecie miejsce w tabeli to także powód do dumy.

Duże emocje towarzyszyły końcówce sezonu w bytomskiej klasie B. Wprawdzie dwa zespoły miały już awans w kieszeni, ale dopiero w ostatniej kolejce poznaliśmy mistrza rozgrywek i trzecią drużynę, która wywalczyła prawo gry w klasie A. Mistrzostwo wywalczył Orzeł Nakło Śl., pokonując u siebie Rodło Górniki 3:2 (1:0).

Obie drużyny miały o co grać. Gospodarze chcieli zakończyć rozgrywki na pierwszym miejscu, a Rodło do końca pozostawało w walce o awans. Drużynę Orła wyprowadził na prowadzenie w 6. min Adam Bremer, popisując się celnym uderzeniem głową. Minimalne prowadzenie nakielskiego zespołu utrzymywało się przez ponad godzinę gry. W 66. min na 1:1 wyrównał Adam Osmańczyk, wywołując radość licznej zebranych na stadionie Orła kibiców Rodła. Jednak zaledwie 3 minuty później Daniel Ryś trafił z 11 metrów na 2:1, a niedługo potem Grzegorz Grygny podwyższył na 3:1. Ambitni goście, po golu Marcina Osmańczyka, w 75. min zmniejszyli prowadzenie Orła, ale więcej bramek już nie udało im się zdobyć.

W Górnikach smutek, za to w Nowym Chechle ogromna radość. Przyszłość rozbiła na wyjeździe Orła Bobrowniki 5:0 i zapewniła sobie trzecie miejsce w rozgrywkach, za nakielskim Orłem i Iskrą Połomia. Po dwa gole strzelili Dawid Chmiela i Mariusz Piwoń, a jednego zdobył Jakub Lipiński.

Krzysztof Garczarczyk


Artykuł ukazał się w GWARKU 25/2019 z 25.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.