• 07.12.2019

  Nakło Śląskie. Św. Mikołaj przyjechał dużym fiatem

  Święty biskup przybywa do kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nakle Śląskim od lat, ale na różne sposoby.

  Przyjechał kiedyś bryczką (chyba najwygodniejszy środek transportu dla osoby w powłóczystych szatach i pastorałem), przyleciał samolotem, co pokazano w telewizji, a tym razem wybrał zabytkowe auto. Było mu ciasno, ale fiata 125p z żółtymi tablicami rejestracyjnymi nie dało się nie zauważyć.

  Czymkolwiek zresztą św. Mikołaj by nie przyjechał, zawsze jest mile widzianym gościem. Nie inaczej było tym razem, w kościele czekało na biskupa bardzo dużo dzieci. Św. Mikołaj wszedł w asyście orkiestry górniczej i Małego Śląska. Powitał go proboszcz ks. Eugeniusz Bill.

  Rozdawanie prezentów odbyło się tym razem w namiotach rozbitych na kościelnym placu. Tam też były występy i świąteczny jarmark.

  Spotkanie zorganizowało Dzieło św. Mikołaja, prowadzone przez Annę Orlicz i Łukasza Wylężka. (mir)


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.