03.07.2019

Namiot ogrodowy – przegląd rozwiązań dostępnych na rynku

Miesiące letnie to czas, który najchętniej spędzamy poza domem. Własna działka, ogród czy zaciszny plac na tyłach domu to świetne miejsce, w którym można się zrelaksować bez konieczności oddalania się od miejsca zamieszkania. Namioty ogrodowe, począwszy od niewielkich zadaszeń pozbawionych ścian po duże pawilony, od dawna cieszą się dużą popularnością. Przyjrzyjmy się zatem bliżej aktualnej ofercie rynkowej.

Niedrogie i praktyczne

Najtańszy namiot ogrodowy kupimy już w przedziale od 100 do 300 zł. Tego typu pawilon zazwyczaj charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami (ok. 3 m długości i szerokości), przeważnie posiada kwadratową podstawę i funkcjonalne zadaszenie. Jest to rozwiązanie praktyczne z uwagi na możliwość instalacji konstrukcji nawet przy ograniczonej przestrzeni. Ponadto namioty tego typu są zazwyczaj proste i szybkie przy składaniu czy rozstawianiu, a po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Poza sezonem warto przechowywać je w suchym i zadaszonym miejscu. Przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na to, czy namiot posiada ściany (opcjonalnie mogą być zwijane), gdyż wieczorem stanowią one skuteczną ochronę przed insektami. Najbardziej praktyczne są siatki w ściankach, które zapewnią prawidłową cyrkulację powietrza. Niewątpliwie wadą takiego typu namiotu jest stosunkowo lekka konstrukcja, która ma ograniczoną odporność na silny wiatr.

Gdy stawiamy na solidność

Jeżeli chcemy, aby nasz namiot ogrodowy stanowił praktyczną i wytrzymałą ozdobę naszego otoczenia, warto zastanowić się nad zakupem pawilonu stacjonarnego. Tego typu namiot zazwyczaj wyposażony jest w solidną, stalową konstrukcję, której filary najczęściej trzeba umieścić w ziemi. Sam szkielet będzie wymagał skręcenia na śruby montażowe. Poszycie wykonane jest najczęściej z wytrzymałego i wodoodpornego poliestru. Do wyboru mamy modele różniące się rozmiarem, kształtem, kolorem, a także funkcjonalnością. Namioty stacjonarne mogą kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy zł, a wszystko zależy od rozmiaru, funkcjonalności i materiału wykonania. Warto zwrócić uwagę nie tylko na możliwość zwijania poszczególnych ścianek, ale też na takie elementy funkcjonalne jak np. wywietrzniki w dachu, pozwalające na ustawienie grilla wewnątrz namiotu. Często też można się spotkać z dwuwarstwowym poszyciem dachu, które jest bardzo praktyczne w przypadku odprowadzania wody deszczowej.

Przede wszystkim design

Namioty ogrodowe potrafią również odegrać rolę niepowtarzalnej ozdoby zagospodarowanej przez nas przestrzeni. W przypadku gdy szukamy rozwiązania bardziej efektownego niż klasyczna altana ogrodowa, nasze oczekiwania może spełnić namiot o konstrukcji drewnianej lub z poliwęglanu. Są to niewątpliwie najbardziej efektownie prezentujące się konstrukcje, ale też znacznie droższe. Na solidny namiot drewniany lub poliwęglanowy trzeba przeznaczyć kwotę rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z konstrukcjami niezwykle trwałymi oraz wyjątkowo efektownymi, podkreślającymi walory naszego otoczenia. W tym wypadku wybór jest dosyć szeroki z uwagi na unikatowy design każdej konstrukcji. Producenci próbując dotrzeć do zróżnicowanych klientów, oferują zarówno nowoczesne designerskie konstrukcje, jak i modele bardziej klasyczne, podkreślające wyjątkowy urok i klimat miejsca, w którym się znajdą.

Od czasów pojawienia się pierwszych altanek ogrodowych, na rynku pojawiły się setki bardzo zróżnicowanych rozwiązań dopasowanych nie tylko do oczekiwań, ale i do zasobności portfela konkretnego klienta. Niezależnie od potrzeb i oczekiwań każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Źródło: DasCompany - Pawilony ogrodowe

TEKST REKLAMOWY


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.