•  Trasy czekają na miłośników narciarstwa biegowego.
     Trasy czekają na miłośników narciarstwa biegowego. Fot. Archiwum MOSiR-u
10.01.2019

Narty na Księżej Górze

Można już korzystać z tras do narciarstwa biegowego na radzionkowskiej Księżej Górze. W nocy alejki są oświetlone.

Księża Góra, kiedy są ku temu warunki, to świetne miejsce dla miłośników nart biegowych. Kilka lat temu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizował tu zawody narciarskie, ale niestety potem aura nie była na tyle łaskawa. Na Księżej Górze działa też wypożyczalnia sprzętu (narty, buty, kije – 10 zł/godzina). Przy dobrych warunkach czynna jest codziennie od godzin porannych do godz. 22. 

– Telefony w sprawie tras mieliśmy od pierwszych dni intensywnych opadów śniegu. Musieliśmy jednak trochę poczekać, bo ze śniegu wystawały jeszcze kamienie, korzenie, czy trawa. Ale teraz trasy są gotowe dla narciarzy – mówi dyrektor MOSiR-u Marian Prodlik.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.