07.02.2018

Narzekania i to, co w powietrzu

Po raz kolejny przewala się przez Tarnowskie Góry fala dyskusji na temat smogu. Temat jest tyle aktualny, ile mierżący mnie już setnie, bo w końcu jak długo można gadać w kółko o tym samym. Kiedy się jednak zastanawiam, mam refleksję, że jednak można, a nawet trzeba. Po co? Po to, by jeden z drugim (tu nie napiszę kto, bo wiadomo) zrozumiał, że jak wrzuci do pieca stare lacie, to być może będzie mu ciepło, ale za to będzie kupa smrodu w całej okolicy. Proste? Proste, ale tylko teoretycznie.

Byłem niedawno w tzw. ekskluzywnej dzielnicy Tarnowskich Gór. Większość z mieszkających tam, to że tak powiem, bułkę przez bibułkę. Przepraszam, proszę, dziękuję, czyżby i ależ, z zastrzeżeniem, że dopiero w pierwszym pokoleniu, ale zawsze i żeby było…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2018 z 06.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.