• Przedstawiciele Stowarzyszenia
    Przedstawiciele Stowarzyszenia
26.08.2015

Nasi EkoAktywni

Blisko 150 tysięcy złotych przeznaczył w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na nagrody dla EkoAktywnych. Wśród 11 nagrodzonych organizacji pozarządowych jest Stowarzyszenie “Nasze Kalety”.

— Nagradzamy odpowiednie postawy, bo wierzymy, że przeprowadzanie akcji edukacyjnych ma sens. Chcemy, aby najmłodsze pokolenie uczyło się dbać o środowisko. Wiele mogą się nauczyć właśnie z akcji przeprowadzanych przez nagradzane dziś organizacje — powiedział Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 30 maja w Parku Śląskim w Chorzowie.

EkoAktywni to obok Zielonych Czeków, największa impreza katowickiego WFOŚiGW, na której nagradza się proekologiczne postawy. — Tym razem nie nagradzano indywidualnych osób, a organizacje pozarządowe za edukację ekologiczną i promowanie ochrony środowiska naturalnego w regionie. Jury oceniało działalność z ostatnich 3 lat. Pod uwagę brano między innymi różnorodność prowadzonych działań z zakresu edukacji ekologicznej, ochrony przyrody i profilaktyki zdrowotnej oraz przeprowadzone akcje edukacyjne — informuje Maciej Gramatyka, rzecznik prasowy WFOŚiGW w Katowicach.

Stowarzyszenie "Nasze Kalety" otrzymało nagrodę za "organizację akcji o charakterze regionalnym i ogólnopolskim, w szczególności: organizację zimowych zabaw sportowo – rekreacyjnych w okresie ferii dla dzieci i młodzieży pod nazwą "Eko zjazd na byle czym", konferencji wyjazdowej w Ustroniu "Jak ekolog z ekologiem", akcji informacyjno - edukacyjnej "Graj w Zielonej". Nagroda wyniosła 7,5 tys. zł.

Wręczenie nagród dla EkoAktywnych było częścią Ekoparku, regionalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska a także innych ekologicznych świąt, przypadających na przełomie maja i czerwca: Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej, Europejskiego Dnia Parków Narodowych, Światowego Dnia Ptaków Wędrownych oraz Dnia Lasu i Zadrzewień. Z tej okazji odbyły się warsztaty, pokazy, koncerty - instytucje i organizacje ekologiczne miały okazję się promować.


Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.