03.10.2019

Nastolatkowie z narkotykami

Najpierw w ręce policji wpadli 18-latek i 17-latek z gminy Świerklaniec – mieli przy sobie narkotyki. Dzień później zatrzymano mężczyznę, który im je sprzedał.

1 października wieczorem na jednej z ulic w centrum Tarnowskich Gór policjanci zauważyli trzech mężczyzn. Na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci ich wylegitymowali. W plecaku 18-latka i w torbie 17-latka znaleźli woreczki z suszem roślinnym. Trzeci mężczyzna był czysty.

Nastolatków zatrzymano i przewieziono do komendy. W trakcie przeszukania w plecaku 18-latka znaleziono jeszcze wagę. W wyniku pracy operacyjnej udało się ustalić, od kogo mężczyźni kupili narkotyki. 2 października kryminalni przyjechali do kolejnego mieszkańca gminy Świerklaniec. 23-latek w mieszkaniu miał prawie 50 gram marihuany.

Zatrzymani usłyszą zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi do jednego roku pozbawienia wolności lub wysoka grzywna, a najstarszy z nich dodatkowo odpowie za udzielanie narkotyków i może spędzić do pięciu lat za kratkami. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.