•  Tarnogórska ekipa tuż przed startem.
     Tarnogórska ekipa tuż przed startem. Archiwum TFT
06.07.2019

Nasza psia sztafeta na podium w Tczewie

Tarnogórska ekipa Triggers Flyball Team stanęła na podium wyścigów psich sztafet, które w zeszłym miesiącu odbyły się w Tczewie! Nasi startowali w II dywizji tych ogólnopolskich zawodów i dzięki doskonałej pracy zespołowej zajęli w niej trzecie miejsce.

– We flyballu, czyli wyścigu psich sztafet, drużyna liczy 4-6 psów wraz z handlerami, w jednym czasie biegają tylko 4 psy w sztafecie, ale w trakcie turnieju można podmieniać psiaki z dwóch rezerwowych – wiadomo, zmęczenie, upał itd. Ze względu na sprawy rodzinne części naszej drużyny, jak również problemy zdrowotne, do udziału w zawodach mieliśmy gotowe dokładnie 4 psy, czyli zero rezerwowych. Stanęliśmy więc przed wyborem: jechać czy nie jechać do Tczewa? Decyzja zapadła jednogłośnie – jedziemy! Pojechaliśmy w składzie: owczarek australijski Osi wraz z Marią, border collie Atos wraz ze Zbyszkiem, jack russel terrier Pixel wraz z Mileną oraz chart angielski whippet Uno wraz ze mną, a także boksloader Aleksandra. Ponadto pojechały inne osoby z naszej drużyny, które przygotowują psy do startu w przyszłych turniejach, a podczas ogólnopolskiego turnieju w Tczewie realizowały wiele zadań drużynowych, gdyż w zespole trzeba i należy sobie pomagać – informuje Krzysztof Mikołajczyk, na co dzień instruktor szkolenia psów w Akademii PSIKUrS w Laryszowie.

Warto podkreślić, że podczas III Ogólnopolskich Zawodów Flyballowych w Tczewie K. Mikołajczyk pełnił rolę sędziego głównego w I dywizji turnieju (w której tarnogórska drużyna oczywiście nie startowała), a Sandra Pawłowska Kiszka (również z naszej ekipy) pełniła rolę sędziego liniowego, tym samym doskonaląc swoje umiejętności. Obecnie Triggers Flyball Team posiada jednego sędziego głównego (K. Mikołajczyka), a lada moment będzie mieć w swoich szeregach także sędziego liniowego (S. Pawłowską Kiszkę). (K)

Konsole do gier na Ceneo


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2019 z 09.07.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.