• OSP Pniowiec i JRG Radzionków podczas usuwania skutków burzy przy ul. Okrzei w Tarnowskich Górach.
    OSP Pniowiec i JRG Radzionków podczas usuwania skutków burzy przy ul. Okrzei w Tarnowskich Górach. Fot. Tarnogórskie 998-112
11.08.2017

Nawałnica. Poszkodowany rowerzysta

Rowerzysta w szpitalu, połamane drzewa i konary, brak prądu. Około 100 interwencji strażaków w powiecie tarnogórskim i Piekarach Śląskich. To efekty nawałnicy, która przeszła nad regionem z czwartku na piątek.

Pracowite wieczór i noc mieli strażacy z tarnogórskiej komendy PSP i większości OSP działających w powiecie. Interweniowali około 90 razy, najczęściej w gminach Zbrosławice, Kalety i Tarnowskie Góry. - Były to przede wszystkim przewrócone drzewa i połamane konary – informuje rzecznik tarnogórskiej straży mł. bryg. Piotr Pichura. Skutki nawałnicy nadal są usuwane.

Pecha miał 23-letni rowerzysta, który jechał ul. Bytomską w Tarnowskich Górach. Spadły na niego konary drzewa. Trafił do szpitala. Z informacji straży wynika, że na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Były też dwa uszkodzone budynki, straty nie są jednak duże. Chodzi o dach w Tworogu i elewację w Kaletach.

Wielu mieszkańców powiatu nie miało prądu. Jeszcze dziś o godz. 9 było to niespełna 600 klientów Tauronu z Tarnowskich Gór, około 360 w Tworogu i Kaletach, 270 w Miasteczku Śląskim, 130 w Zbrosławicach i 80 w Świerklańcu.

Nieco spokojniej było w Piekarach Śląskich. Tam zanotowano 8 interwencji. 7 to połamane drzewa i konary, 1 - uszkodzone opierzenie dachu budynku przy ul. Trautmana. Przy ul. Lotników drzewo spadło na jeepa. Nikt nie ucierpiał.

W województwie śląskim do godz. 19.30 obowiązuje ostrzeżenie przed burzami i silnym wiatrem.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.