•   Radni nie chcą, by Józef Burdziak pracował w komisjach.
      Radni nie chcą, by Józef Burdziak pracował w komisjach. Fot. Elżbieta Kulińska
07.03.2018

Nie chcą Burdziaka w komisjach

Kolejne podejście radnego a jeszcze niedawno starosty i kolejna porażka. Józef Burdziak próbuje “zapisać” się do chociaż jednej komisji rady powiatu. Od ponad pół roku bez skutku.

To było już kolejne głosowanie rady powiatu nad wnioskami radnego o dołączenie go do składu komisji. Tym razem wnioski dotyczyły trzech komisji: rewizyjnej, budżetowej i bezpieczeństwa. Samorządowcy właściwie nawet nie dyskutowali nad projektami uchwał co miało miejsce w poprzednich przypadkach. Żadnej z trzech uchwał nie poparł ani jeden radny. Nieliczni wstrzymali się od głosu, reszta była przeciw. Sam zainteresowany był nieobecny na sesji.

Praca w komisjach pomaga przygotować się do sesji. To tam jest czas na zadawanie szczegółowych pytań zanim radny zdecyduje, w jaki sposób głosować nad uchwałami. Warto też przypomnieć, że na wysokość diety radnych powiatowych wpływ ma m.in. to, w ilu komisjach pracują.

Józef Burdziak jest jedynym radnym rady powiatu tarnogórskiego, który nie pracuje w żadnej komisji.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 10/2018 z 06.03.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.