13.09.2018

Nie ma co biadolić, trzeba sprzątać

Ludzie śmiecą nie od dzisiaj. Zawsze też byli tacy, którym to przeszkadzało. Dlatego Leonardo da Vinci, projektując miasto doskonałe, starał się wyeliminować wszelkie zaułki i ciemne kąty na klatkach schodowych. Korzystając z półmroku, współcześni wszechstronnego mistrza renesansu załatwiali w takich miejscach swoje potrzeby fizjologiczne, nie mówiąc już o rzucaniu śmieci gdzie popadnie.

Nihil novi sub solem. Także wielu nam współczesnych, korzystając z miejsc ustronnych, oddaje tam, co im w życiu ciąży. Taka ludzka natura, a kultura to nie grypa, drogą kropelkową się nie przenosi i nie u wszystkich występuje na…


Artykuł ukazał się w GWARKU 36/2018 z 11.09.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.