•  Wybudowane niedawno w Miasteczku Śląskim mieszkania socjalne o podwyższonym standardzie przeznaczone są dla osób o niskich dochodach, które są w stanie płacić czynsz. Kolejne mają już być w kontenerach mieszkalnych .
     Wybudowane niedawno w Miasteczku Śląskim mieszkania socjalne o podwyższonym standardzie przeznaczone są dla osób o niskich dochodach, które są w stanie płacić czynsz. Kolejne mają już być w kontenerach mieszkalnych . Fot. Agnieszka Reczkin
07.12.2019

Nie płacisz czynszu? Mieszkaj w kontenerze

– To nie ma być getto, jakieś budy, tylko estetyczne lokale o obniżonym standardzie – mówi burmistrz Miasteczka Śląskiego Michał Skrzydło o planach postawienia kontenerów socjalnych w okolicy ul. Niepodległości.

W przyszłorocznym budżecie na zaprojektowanie 10 kontenerów o różnej wielkości wstępnie zaplanowano ok. 30 tys. zł. Dopiero kiedy będzie projekt i kosztorys, poznamy, ile trzeba będzie wydać pieniędzy. Na razie nie wiadomo też, kiedy będą kupowane. Zależy to od kondycji finansowej…


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2019 z 10.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.