• Samorząd Ożarowic postuluje, by przejazd kolejowy na ul. Dworcowej był zabezpieczony poprzez półrogatki i samoczynną sygnalizację świetlną.
    Samorząd Ożarowic postuluje, by przejazd kolejowy na ul. Dworcowej był zabezpieczony poprzez półrogatki i samoczynną sygnalizację świetlną. Fot. Krzysztof Garczarczyk
20.04.2017

Nie tylko półrogatki, czyli uwagi do kolei

Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 z Tarnowskich Gór do Zawiercia ma być zrealizowana do przełomu 2021/2022 roku. Trwa analiza uwag i wniosków do planowanej inwestycji, zgłaszanych przez samorządy i mieszkańców.

Już podczas lutowych inwestorskich spotkań konsultacyjnych w gminach, przez które przebiega linia nr 182, przedstawiano wiele wniosków i propozycji. Mieszkańcy poruszali głównie sprawy bezpieczeństwa w miejscach, gdzie kolej będzie przecinać lokalne drogi. Rolnicy martwili się likwidacją dróg …

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 17/2017 z 25.04.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.