•  
      Fot. Archiwum UM
09.08.2019

Nielegalne odpady obok hałdy popłuczkowej?

Wczoraj, 8 sierpnia, policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś nielegalnie wywozi odpady w okolicach hałdy popłuczkowej w Tarnowskich Górach.

Na miejsce pojechali tarnogórscy policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pracownicy jednej z firm przywieźli na teren prywatny liście i gałęzie. Ustalono też, że była to działka właściciela tejże firmy. Nie stwierdzono, by trafiły tam odpady niebezpieczne. Policja wyjaśnia sprawę.

Sprawą zajmują się też urzędnicy tarnogórskiego magistratu. Sprawdzili teren i potwierdzili, że na działce jest bardzo dużo odpadów zielonych, gałęzie, konary, a nawet korzenie drzew. Zauważono także sterty ziemi z betonowymi elementami. Na razie sprawa jest na etapie wyjaśnień, ale jak mówią urzędnicy, odpady nie powinny tam trafić. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.