• Policjanci znależli prawie 3 tony suszu i tytoniowej krajanki.
    Policjanci znależli prawie 3 tony suszu i tytoniowej krajanki. Fot. Archiwum policji
21.04.2017

Nielegalny tytoń w Wojsce

W ręce policji wpadł 35-latek, który nielegalnie posiadał susz i krajankę tytoniową. Trzymał je w metalowym garażu w Wojsce.

19 kwietnia policjanci dostali informację, że w Wojsce ktoś wylewa nieczystości z ciężarówki. Pojechali na miejsce, ale nic nie znaleźli. Jednak ich podejrzenia wzbudziło zachowanie mężczyzny na pobliskiej posesji, ogrodzonej wysokim betonowym płotem. Zauważyli, że kilka razy przechodził od samochodu dostawczego do garażu. Wyglądał na zdenerwowanego.

Funkcjonariusze obserwowali mężczyznę. - Wiedzieli, że w tej okolicy mogą być przechowywane wyroby tytoniowe – mówi sierż. szt. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji. I mieli nosa. Kiedy tylko mężczyzna otworzył bramę, wjechali na posesję. W garażu znaleziono susz i krajankę tytoniową – razem prawie 3 tony.

- Przy wsparciu funkcjonariuszy z Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, stróże prawa przejęli nielegalny towar. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego została oszacowana na ponad 1,5 mln zł – informuje rzecznik.

Policjanci zatrzymali 35-letniego Marcin P., mieszkańca powiatu gliwickiego. Trafił do aresztu. 20 kwietnia przedstawiono mu zarzuty. Marcinowi P. grozi kara do 3 lat więzienia i wysoka grzywna. Prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym, zakazał opuszczania kraju i zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. zł.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.