19.11.2019

Niemiecki jako niemiecki i nie niemiecki

Nie można łączyć niemieckiego, jako języka mniejszości, z niemieckim, jako językiem obcym. Myśl taka, ubrana, a jakże, w przepisy, wykwitła oto w śląskim kuratorium i dotarła do szkół w Zbrosławicach, gdzie dzieciarnia uczy się niemieckiego jako języka mniejszości i kontynuowała (dotąd) naukę w ramach normalnych lekcji języka obcego.

Fakt, że zajęć nie można łączyć jest kompletnie niezrozumiały, choć jego uzasadnienie brzmi... No właśnie, jak co?

Powiedziałbym, że bełkot. Na zdrowy rozum bowiem chodzi o to, by dzieci języków obcych nauczyć, co w szkołach próbuje się robić. Zdrowy rozum to jedno,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 46/2019 z 19.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.