•  - Ta jawna dyskryminacja - mówi Oskar Zgonina, przewodniczacy Mniejszości Niemieckiej w Tarnowskich Górach. Na zdjęciu z pozostałymi członkami zarządu.
     - Ta jawna dyskryminacja - mówi Oskar Zgonina, przewodniczacy Mniejszości Niemieckiej w Tarnowskich Górach. Na zdjęciu z pozostałymi członkami zarządu. Fot. Archiwum DFK
17.11.2019

Niemiecki na cenzurowanym

W czterech szkołach gminy Zbrosławice w trakcie roku szkolnego z planu lekcji klas VII zniknął język niemiecki jako język mniejszości narodowej. To efekt kontroli śląskiego kuratorium oświaty.

Przez lata niemiecki jako język mniejszości narodowej i jako język obcy funkcjonowały równolegle. Oba przedmioty miały różną podstawę programową. Języka mniejszości dzieci uczyły się od I klasy, a niemiecki był wybierany jako drugi po angielskim język obcy…


Artykuł ukazał się w GWARKU 46/2019 z 19.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.