•  
      Fot. Jarosław Myśliwski
10.11.2019

Niepodległość świętują na sportowo

W tarnogórskiej hali sportowej odbył się w sobotę Niepodległościowy Turniej Sportowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Katowickiej i Diecezji Gliwickiej.

W siatkówce dziewcząt wygrała reprezentacja oddziału KSM z Orzepowic, przed drużyną z Kalet, a trzecie miejsce zajęły reprezentantki KSM z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich. Wśród chłopców pod siatką najlepiej poradziła siebie drużyna z Tychów Czułowa, w finałowym meczu pokonując 2:0 Imielin. Trzecie miejsce zajął KSM z Kochłowic. Czułów był także najlepszy w piłce nożnej, drugie miejsce na podium zajął KSM z Kochłowic, a trzecie reprezentacja oddziału z Gliwic. W sumie w rozgrywkach uczestniczyło 130 zawodników.

– Turniej, organizowany zawsze w sobotę przypadająca blisko 11 listopada, ma na celu świętowanie wolności naszego kraju, a nie ma lepszego sposobu na cieszenie się z daru wolności, jak sport i integracja. Młodzież zrzeszona w KSM-ach ma tutaj możliwość poznawania się i nawiązywania kontaktów pomocnych w późniejszym współdziałaniu – mówi ks. Marek Mania, asystent diecezjalny KSM diecezji gliwickiej.

W turnieju wzięła udział młodzież m.in. z dwóch tarnogórskich parafii: p.w. św. Piotra i Pawła oraz Przemienienia Pańskiego, z Kalet i Świerklańca. Była to 18 edycja imprezy, która od dwóch lat ma charakter międzydiecezjalny. – Dziękuję za przychylność burmistrzowi Tarnowskich Gór, naczelnikowi biura promocji miasta i zarządowi AIG, dzięki którym mogliśmy zorganizować turniej w hali w Tarnowskich Górach – mówi ks. Mania. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.