• Co jakiś czas policja otrzymuje zgłoszenia o niewybuchach. Ten znaleziono w powiecie lublinieckim.
    Co jakiś czas policja otrzymuje zgłoszenia o niewybuchach. Ten znaleziono w powiecie lublinieckim. Fot. Archiwum policji
27.03.2019

Niewybuch przy sztolni

Podczas wycinki drzew w sąsiedztwie sztolni Fryderyk robotnicy natknęli się na niewybuch. Na miejscu była policja i saperzy, pocisk z okresu II wojny światowej zabezpieczono.

Przy sztolni Fryderyk trwają prace związane z likwidacją zapadliska przy wylocie i konserwacją bramy gwarków. Prowadzi je Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej wraz z Muzeum Górnictwa Węglowego. Wycinka drzew to jeden z etapów inwestycji. – Na początku marca znaleziono niewybuch na terenie, na którym prowadzona jest inwestycja. To rozległy obszar, który obejmuje nie tylko wylot sztolni, ale też okolicę. Niewybuch usunięto, a teren został potem sprawdzony. Pracownicy firmy, która zajmuje się wycinką drzew oraz operatorzy maszyn, którzy potem będą tam pracować zostali ostrzeżeni, będą bardziej czujni w czasie robót – informuje Grzegorz Rudnicki z SMZT.

Takie zdarzenie potwierdza też sierż. szt. Jacek Mężyk z tarnogórskiej komendy policji. – To był pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej, który został znaleziony w zagajniku między Starymi Tarnowicami a Laryszowem. Policja zabezpieczyła teren, na miejsce wezwano saperów, którzy jeszcze tego samego dnia zneutralizowali pocisk – mówi.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.