• Za zwrot kosztów budowy kanalizacji w Drutarni miasto zamierza budować drogi.
    Za zwrot kosztów budowy kanalizacji w Drutarni miasto zamierza budować drogi. Fot. Jarosław Myśliwski
24.05.2016

Niezły zastrzyk

Kalety otrzymały ponad 2,1 mln zł refundacji kosztów budowy kanalizacji w Drutarni. Przy 24-milonowym budżecie miasta, to spory zastrzyk finansowy. Część tych pieniędzy ma zostać przeznaczona na budowę dróg.

Kalety starały się o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Drutarni z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, jednak wniosek znalazł się na liście rezerwowej. Dlatego władze miasta sięgnęły po dotację i niskooprocentowaną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Ponieważ z realizacji 7-letniego RPO pozostały oszczędności, z nich zrefundowano m.in. część kosztów budowy sieci kanalizacyjnej w Drutarni.

- Miła niespodzianka, otrzymaliśmy 2 mln 134 tys. zł - mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet. Na co zostaną wydane pieniądze? - Na spłatę pożyczki w WFOŚiGW. Za to co pozostanie planujemy budować drogi. Mamy wiele gotowych projektów dróg, które czekają na realizację - dodaje burmistrz. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.