•  W Santiago de Compostela najpierw zameldowali się piechurzy. Rowerzystom zostało wtedy jeszcze ok. 50 km.
     W Santiago de Compostela najpierw zameldowali się piechurzy. Rowerzystom zostało wtedy jeszcze ok. 50 km. Fot. Niniwa Team
04.09.2018

Niniwa Team u celu

Rowerzyści i piechurzy z Niniwa Team 4 września dotarli do celu swojej tegorocznej podróży – Santiago de Compostela. Obie grupy przybyły do miasta w odstępie 3 godzin. W 23 dni rowerzyści pokonali w sumie 3147 km, a piechurzy 550 km.

Podróż była trudna. I piechurom, i rowerzystom cały czas towarzyszyły upały. Grupy musiały wspiąć się na niejedną górę, nie obyło się bez wypadków. Ale wyprawa obfitowała w malownicze krajobrazy, ciekawe spotkania i odkrywanie Boga. Wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli do celu.

Piechurzy i rowerzyści już jako jedna grupa wrócą autobusem do Polski. Msza święta na powitanie odbędzie się w piątek, 7 września w kościele parafialnym w Kokotku o godz. 17. Godzinę później w Oblackim Centrum Młodzieży będzie można posłuchać pierwszych opowieści z drogi do Santiago.

Aktualnie powstaje również książka, która opisuje przygody podczas wyprawy. Premiera odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu - 17 listopada.

(aj)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.