• Stacja pogotowia przy ul. B. Skórki prosi się o generalny remont. Do tego karetki stoją na dworze. Po deszczu zasilające m.in. akumulatory kable leżą w mokrej trawie i kałużach. 
    Stacja pogotowia przy ul. B. Skórki prosi się o generalny remont. Do tego karetki stoją na dworze. Po deszczu zasilające m.in. akumulatory kable leżą w mokrej trawie i kałużach.  Fot. Agnieszka Reczkin
03.10.2019

Nowa karetka będzie stać w błocie?

Tarnogórska stacja pogotowia ratunkowego będzie miała nową karetkę. Na ul. Skórki w Sowicach osobiście pojawił się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i przekazał symboliczny czek na 400 tys. zł. Jednak poważny problem ratowników to kiepski stan techniczny siedziby stacji. Do tego nowa karetka pewnie stanie na gruntowym parkingu i po deszczu ugrzęźnie w błocie.

Ambulans, który stoi za nami, ma już 270 tys. km przebiegu i zasługuje na wymianę. Tarnowskie Góry to jedno z 200 miejsc w Polsce i 25 w województwie śląskim, do którego trafi nowa karetka w ramach rządowego programu. Mam nadzieję, że…


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2019 z 08.10.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.