•  Wizualizacja pracowni w SP nr 2 w Radzionkowie
     Wizualizacja pracowni w SP nr 2 w Radzionkowie
04.07.2018

Nowoczesne szkolne pracownie

Niedawno pisaliśmy o szkołach, które w ramach czwartej edycji konkursu “Zielona pracownia” otrzymały pieniądze na stworzenie nowoczesnych szkolnych pracowni przedmiotowych. Na długiej liście nagrodzonych placówek kilka znajduje się w powiecie tarnogórskim. Wśród beneficjentów są szkoły z Radzionkowa i Świerklańca.

W zmaganiach tegorocznego konkursu "Zielona pracownia_projekt`2018" uczestniczyły 153 projekty, spośród których wyłoniono 43 laureatów, a w konkursie "Zielona pracownia`2018" wpłynęło 127 wniosków - wyłoniono 68 laureatów, w tym 43 nagrodzonych w "Zielonej pracowni_projekcie`2018

Jednym z laureatów obydwu konkursów jest Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Świerklańcu. Wniosek podstawówki ze Świerklańca był jednym ze 153 zgłoszonych do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z inicjatywą wzięcia udziału w konkursie wystąpiła Rada Rodziców, która od początku mocno zaangażowała się wykonanie projektu. Zwycięska koncepcja powstała przy współpracy nauczycieli i rodziców. W opracowanie projektu pracowni fizyczno-chemicznej pod nazwą "Szkolni tropiciele nauki" zaangażowała się Marzena Cyrek - nauczyciel świerklanieckiej szkoły. Wizualizację przygotowała Aleksandra Chmielewska, mama ucznia klasy III b. WFOŚiGW w Katowicach ocenił pracę biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu. Świerklaniecka placówka otrzymała 6500 zł. Fundusz nagrodził pracę osób związanych ze świerklaniecką szkołą także w drugim etapie konkursu. Dlatego Szkoła Podstawowa w Świerklańcu, która na wykonanie pracowni według nagrodzonego projektu otrzymała kolejne 30 000 zł.

Tyle samo otrzymała w konkursie Szkoła Podstawowej nr 2 w Radzionkowie, w której powstanie pracownia "Zielony zagajnik". Będą w niej realizowane zajęcia z przyrody, geografii i biologii. Jedna z sal szkolnych zostanie gruntownie wyremontowana i wyposażona w nowe meble oraz sprzęt dydaktyczny m.in. globusy, kompasy, lupy, lornetki, mapy, model układu słonecznego z miniplanetarium, skały, minerały, mikroskopy.

Sala ma być gotowa do końca października. Całkowity koszt utworzenia nowej pracowni to 37.500 zł. (eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2018 z 03.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.