• 26.09.2019

  Nowy blask starej zbroi. Co zostało z rycerskiego etosu?

  – Będziemy mogli porozmawiać o historii zakonów rycerskich i o tym, co z ich etosu pozostało. W epoce przemian przemysłowych ta nasza kultura europejska troszkę nam upada. Dzisiaj ks. bp Jan Kopiec na kazaniu wspomniał, że warto wrócić do ideałów, a bez wartości życie ma niewielki sens – powiedział dr Dariusz Woźnicki, otwierając międzynarodową konferencję naukową  Nowy blask starej zbroi.

  Na konferencję przybyli przedstawiciele kawalerów maltańskich, templariuszy, bożogrobców, lazarytów obediencji orleańskiej i maltańsko-paryskiej oraz Rycerstwa św. Sebastiana. Gościem honorowym jest Jego Cesarska Wysokość Konstantin Habsburg–Lothringen.

  Konferencja odbywa się na zamku w Starych Tarnowicach. W piątek o godz. 10.30 zostanie otwarta wystawa fotograficzna Krzysztofa Millera "Nieprzemijający blask habsburskich dokumentów herbowych". W godz. 11–15.30 będzie można wysłuchać prelekcji, a na godz. 18 zaplanowano otwarcie wystawy oryginalnych nadań orderowych i nobilitacji szlacheckich domu habsburskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. (mir)


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.