• Zaniedbany dziś teren zyska nowy blask. Tak wygląda projekt przebudowy małego rynku.
    Zaniedbany dziś teren zyska nowy blask. Tak wygląda projekt przebudowy małego rynku.
25.02.2016

Nowy rynek w Kaletach

W Kaletach wyłoniono wykonawcę tzw. małego rynku. Miasto przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł z własnego budżetu. Jeśli pogoda pozwoli, prace ruszą w marcu, a termin ich zakończenia upływa z końcem sierpnia.

Mały rynek ma powstać przy ul. 1 Maja, na terenie parkingu przy pawilonie PSS Społem. To ścisłe centrum Kalet, ale miejsce nie jest reprezentacyjne: zaniedbane, nieutwardzone, nieoświetlone. Zakres prac obejmuje przebudowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, wybudowanie nawierzchni z kostki brukowej, wykonanie oświetlania, remont elewacji budynków miejskich.Jeden z nich jest niższy, wiec zostanie wykonane podwyższenie z paneli, żeby zredukować różnicę. Na placu staną ławki, kosze, kwietniki. Ocaleje rosnący przy placu dąb. Na czas remontu miejsca postojowe zostaną przeniesione za budynek PSS Społem.

Miasto dawno przymierzało się do ożywienia centrum, ale liczyło na pomoc środków unijnych. Kiedy okazało się, że raczej nie będzie na to szans, zdecydowało się sfinansować rewitalizację ze środków własnych. Na ogłoszenie o przetargu wpłynęło 8 ofert, najkorzystniejszą złożył PPHU Instal-Budotech Jana Gorola z Kamienicy. Firma zaproponowała wykonanie prac za 579 tys. zł, przy 60-miesięcznym okresie gwarancji.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 9 z 01.03.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.