• Początek nowego sezon "Śląsk" spędzi na Litwie.
    Początek nowego sezon "Śląsk" spędzi na Litwie. Fot. Alicja Jurasz
21.09.2016

Nowy sezon “Śląska”

Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Z tej okazji w piątek, 24 września w jego siedzibie w Koszęcinie będzie można zobaczyć program “W Europie ze Śląskiem”. Początek o godz. 16, wstęp jest wolny, ale liczba miejsc siedzących w namiocie na dziedzińcu jest ograniczona.

Podczas koncertu inauguracyjnego oprócz przebojowych utworów: "Karolinki", "Szła dzieweczka", "Hej, te nasze góry", "Trojaka", "Polki opolskiej" czy tańców górali podhalańskich, publiczność zobaczy także m.in. tańce węgierskie, słowackie, irlandzkie i grecką zorbę i usłyszy wiele znanych utworów z całej Europy. 

Jakie są plany zespołu na kolejny sezon artystyczny? 29 października odbędzie się premiera płyty z repertuarem pieśni ewangelickich - "Solus Christus", które tego samego dnia będzie można usłyszeć w Kościele Ewangelicko - Augsburskim w Katowicach.

Jeszcze w 2016 roku rozpocznie się nowy projekt zespołu, który otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – "Helokanie południa". Zakłada on cykl spotkań warsztatowych z członkami zespołów: "Sluk" ze Słowacji, "Lado" z Chorwacji oraz Domem Tradycji i Zespołem Narodowym Pieśni i Tańca z Budapesztu. Artyści będą się wzajemnie uczyć elementów swojego repertuaru, by jesienią 2017 roku zaprezentować efekt swojej pracy podczas koncertów na południu Europy: w Bratysławie, Budapeszcie i Zagrzebiu. (aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.