29.02.2020

O czym marzą maturzyści?

Jeszcze 50 lat temu o uczniów ubiegały się przede wszystkim górnicze, budowlani wojskowe szkoły zawodowe. Dzisiaj wybór szkół i uczelni jest bardzo duży, a oferty zróżnicowane. Młodzi ludzie mogą podjąć decyzję, zgodnie ze swoimi pasjami umiejętnościami, jaki zawód chcą kiedyś wykonywać. Kim w przyszłości chcą zostać maturzyści z Tarnowskich Gór?

Na początku lat 70. XX wieku dużą popularnością cieszyły się akademie wojskowe, wyższe szkoły oficerskie, szkoły chorążych zawodowych i podoficerskie szkoły zawodowe. Jak informował "Gwarek" Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi oferowała studia w kierunku lekarskim, stomatologii lub farmacji. W Wyższej…


Artykuł ukazał się w GWARKU 9/2020 z 03.03.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.