•  Krzysztof Mazik
     Krzysztof Mazik Fot. Jarosław Myśliwski
06.02.2018

O magnackim szlaku rezydencji i peryferiach

Wielką frajdę sprawiła mi lektura artykułu Jacka Tarskiego pt. “Magnackim szlakiem”. To rzadki w tutejszej prasie przykład publicystyki skłaniającej do dyskusji – ba – nawet do snucia utopii.

Społeczników interesujących się rozwojem i kształtem miasta można podzielić na apologetów i kontestatorów. Niestety u nas ci pierwsi przeważają nad kontestatorami. "Kultowe miasto", "perełka Śląska" – to ulubione hasła apologetów, które usypiają obywateli. Homogenicznej rady miejskiej nie muszą usypiać, bo ma…


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2018 z 06.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.