•  - Dzik jest naszym sprzymierzeńcem w lesie, pomaga walczyć ze szkodnikami - mówił Wiesław Kucharski.
     - Dzik jest naszym sprzymierzeńcem w lesie, pomaga walczyć ze szkodnikami - mówił Wiesław Kucharski. fot. Alicja Jurasz
12.03.2019

O polowaniach i krytyce myślistwa

4807 zł – tyle kosztuje myśliwego sezon łowiecki. Strzelanie do zwierząt nie jest więc tanią pasją, nie cieszy się też sympatią społeczeństwa, o czym informują wyniki badań opinii publicznej. Polowania próbował “odczarować” Wiesław Kucharski, łowczy Koła Łowieckiego “Knieja”. 4 marca spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach.

Wykład "Polowanie – prawdy i mity. Bezpieczeństwo zdrowotne spożycia mięsa z dzików" był częścią projektu "Dary Lasu". Oprócz prelekcji tego dnia odbyły się koncert sygnalistów z Nadleśnictwa Brynek, którzy tłumaczyli słuchaczom znaczenie poszczególnych sygnałów oraz warsztaty kulinarne z…


Artykuł ukazał się w GWARKU 11/2019 z 12.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.