•  Na rynku w Tarnowskich Górach otwarto wystawę dotyczącą wyborów z 4 czerwca 1989 r. W otwarciu wzięli udział m.in. zaangażowani w opozycję demokratyczną.
     Na rynku w Tarnowskich Górach otwarto wystawę dotyczącą wyborów z 4 czerwca 1989 r. W otwarciu wzięli udział m.in. zaangażowani w opozycję demokratyczną. Fot. Jarosław Myśliwski
12.06.2019

O zmarnowanym zwycięstwie i zaprzepaszczonym entuzjazmie

- To był powiew wolności, nie żaden wiatr. Potem popełniono niewybaczalny błąd - stwierdził Krzysztof Kudlek. - Tak obalili komunę, że dzisiaj komuna świętuje jej obalenie - zacytował Piotr Hanysek.

Muzeum w Tarnowskich Górach zorganizowało w tarnogórskiej bibliotece miejskiej spotkanie "Czerwcowy powiew wolności", nawiązujące do 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Przybrały one formę referendum, w którym ludzie opowiedzieli się za Solidarnością, a zagwarantowane dla PZPR i …


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2019 z 11.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.