•  Toyota yaris wylądowała na boku. Widać, że jezdnia jest oblodzona.
     Toyota yaris wylądowała na boku. Widać, że jezdnia jest oblodzona. Zdjęcia: Archiwum policji
06.12.2018

Oblodzona droga: mercedes w rowie, toyota na boku

Do dwóch zdarzeń doszło w przeciągu dwóch godzin na oblodzonej ul. Pyskowickiej w Łubiu – w środę, 5 grudnia.

O godz. 7.40 kierowca stracił panowanie nad mercedesem, wpadł do rowu i dachował. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Policjanci uznali, że nie doszło do żadnego wykroczenia. Przyczyna kolizji to najprawdopodobniej oblodzona droga. O tym, że jest ślisko strażacy powiadomili Zarząd Dróg Powiatowych.

Dwie godziny później kolejne zgłoszenie. Znów kolizja, i znów śliska droga. Tym razem poszkodowana została kierująca toyotą yaris. Kiedy na miejsce przybyły służby ratunkowe, auto leżało na jezdni, na boku. Tu też nikt nie odniósł większych obrażeń. Jednak kierująca toyotą została ukarana mandatem. Uznano, że nie dostosowała prędkości jazdy do warunków na drodze. I znów mundurowi zawiadomili ZDP o oblodzonej jezdni.

Wyjaśniamy dlaczego w ciągu dwóch godzin od pierwszego zgłoszenia jezdnia wciąż była oblodzona, czy przyjechała tam np. piaskarka. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.