20.02.2020

Obwodnica jak królik z kapelusza

Bis dat, qui cito dat – mawiali starożytni, a mieszkańcy Świerklańca i Nakła Śląskiego dostali nie tylko podwójnie, ale nawet potrójnie. Co tam, że szybko. Dostali coś, czego się nie spodziewali. Tak przynajmniej wynika z reakcji wójta Marka Cyla. To coś, to obietnica obwodnicy. Nic kompletnie nie wiadomo na temat jej przebiegu, bo obiecano ją szybciej, niż ktokolwiek zdołał  pomyśleć, gdzie by ją tu zbudować, albo w jakich miejscach powstać absolutnie nie powinna.

Wójt mówi, że się cieszy, ale mam wątpliwości co do tego, jak mieszkańcy przyjmują tę wiadomość. Trzeba pamiętać, że bez entuzjazmu przyjęli pomysł budowy drogi ekspresowej S11. Ponad 1000 osób zaprotestowało przeciwko jej południowemu przebiegowi, a północny…


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2020 z 18.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.