02.03.2020

Obywatelskie prawo do małpki?

Jeżeli ktoś jest przeciwny ograniczaniu sprzedaży alkoholu, to powinien także domagać się leczenia osób z chorobą alkoholową na ich własny koszt. Z wolnością wiąże się odpowiedzialność za skutki korzystania z tej wolności. A tak póki co mamy w Polsce swego rodzaj liberalny socjalizm.

Jak mowa o dostępności do alkoholu, to górę bierze liberalizm. Gdy trzeba sfinansować efekty nadużywania, niech płaci społeczeństwo – socjal pełną gębą. Nie słyszałem, żeby polski sąd przetrzepał komuś kieszeń i nakazał zapłacenie za naprawę zdewastowanej po…


Artykuł ukazał się w GWARKU 9/2020 z 03.03.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.