• Łodzie na stawach w Zielonej to nie nowość. Ale być może już niedługo pojawi się tutaj łódź ratownicza.
    Łodzie na stawach w Zielonej to nie nowość. Ale być może już niedługo pojawi się tutaj łódź ratownicza. Fot. Jarosław Myśliwski
08.06.2016

Łódź poprawi bezpieczeństwo

O pieniądze na mały wóz ratowniczy z łodzią motorową i przyczepą starają się Kalety. Koszt to około 200 tys. zł. Radni miejscy przeznaczyli z budżetu 50 tys. zł na ten cel.

To wkład własny w projekt, który, mam nadzieję, uzyska dofinansowanie z funduszy unijnych – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet. Wymagany wkład własny wynosi 15 proc., Kalety przeznaczyły ponad 25 proc., co ma być argumentem za przyznaniem dofinansowania. Kolejny atut, to przeznaczenie sprzętu do ratownictwa nie tylko w kaletańskim Ichtioparku i Zielonej, ale także nad zalewem Nakło-Chechło i innych zbiornikach w powiecie tarnogórskim.

Sprzęt ma być na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalet. Wnioskowana kwota dofinansowania to 148 tys. zł. (mir)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.