•  
      Fot. Agnieszka Reczkin
31.12.2017

Od jutra wspólny bilet i nowe taryfy

1 stycznia wchodzą w życie nowe taryfy przewozu osób i bagażu w komunikacji miejskie w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dużą zmianą jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla pasażerów do lat szesnastu.

W połowie grudnia przewodniczący metropolii i przedstawiciele KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry podpisali porozumienie, na mocy którego na terenie metropolii, czyli 41 gmin województwa śląskiego, będzie obowiązywać wspólny bilet. 1 stycznia zmienią się też ceny niektórych biletów jednorazowych, a od 1 kwietnia - okresowych.

Podjęto również decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży do lat 16. Ulga będzie zakodowana na karcie ŚKUP, ale nie trzeba już teraz jej wyrabiać, by skorzystać z darmowego transportu. Do końca marca wystarczy legitymacja szkolna. Potem jednak trzeba będzie już mieć kartę. Z kolei dzieci do lat 7 będą mogły korzystać z komunikacji za darmo na podstawie oświadczenia osoby opiekującej się dzieckiem w czasie podróży.

Szczegóły można znaleźć na stronie KZK GOP.

(e)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.