• W sobotę nad zalewem otwarte zostaną miejsca wykorzystywane do kąpieli.
    W sobotę nad zalewem otwarte zostaną miejsca wykorzystywane do kąpieli. Fot. Elżbieta Kulińska
03.08.2018

Od soboty w zalewie można się kąpać

Jest oficjalny komunikat: woda w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli nad zalewem Nakło-Chechło jest przydatna do kąpieli.

Przypomnijmy, że kłopoty zaczęły się pod koniec lipca, kiedy stwierdzono podejrzenie zakwitu sinic. Do tego doszła przerwa techniczna. Teraz wiadomo, że sinic już nie ma, a badania mikrobiologiczne próbek wody pobranych przez przedstawicieli sanepidu wykazały, że groźne dla zdrowia bakterie nie występują w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli: „Pole biwakowe 2” i „Chechło 2”.

Jak zapowiadają przedstawiciele świerklanieckiego urzędu gminy, dziś kończy się reorganizacja miejsc wykorzystywanych do kąpieli i od jutra w zalewie można się kąpać pod okiem ratowników. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.