08.10.2019

Odpady w Dąbrówce Wielkiej. Będą protesty

Władze Piekar Śląskich i mieszkańcy boją się, że Dąbrówka Wielka, a konkretnie działka przy ul. Rozalki 1, będzie miejscem składowania nielegalnych odpadów. Zarząd Województwa Śląskiego komentuje, że będzie tam tylko parking do kontroli samochodów przewożących odpady.

Sprawa będzie tematem nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbędzie się jutro o godz. 8.30 w Ośrodku Kultury "Andaluzja". Ma wziąć w niej udział przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Właścicielem działki w Dąbrówce Wielkiej jest Skarb Państwa, a użytkownikiem wieczystym Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA, w którym 80 proc. udziałów posiada samorząd województwa śląskiego. Uchwała Zarządu Województwa Śląskiego w sprawie aktualizacji planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego na lata 2016-2022 została podjęta 18 września. W dokumencie teren przy ul. Rozalki 1 jest ujęty jako "miejsce spełniające warunki magazynowania odpadów dla zatrzymanych transportów odpadów".

Jak informuje wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański dokument w sprawie konsultacji trafił już do piekarskiego magistratu."Będziemy opiniować NEGATYWNIE ten projekt. Zgodnie z prawem odpady nie tylko trafią do Piekar Śląskich, ale też staną się problemem naszego miasta. To prezydent będzie odpowiadał za wszystkie procedury – między innymi dotyczące ustalenia posiadacza odpadów, nałożenia opłat za transport i przechowywanie.Wszyscy wiemy, że uprawnienia prezydenta nijak mają się do rzeczywistości. W obecnej sytuacji prawnej, mimo działań prokuratury, nie możemy pozbyć się odpadów złożonych nielegalnie przy ul. Konarskiego. Co się wydarzy w Dąbrówce Wielkiej, kiedy nielegalne odpady trafią tam... legalnie" – pyta.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.