• Patricia Ann Paez, ambasador Filipin w Polsce zwiedziła Zabytkową Kopalnią Srebra w Tarnowskich Górach.
    Patricia Ann Paez, ambasador Filipin w Polsce zwiedziła Zabytkową Kopalnią Srebra w Tarnowskich Górach. Fot. Archiwum biura poselskiego
07.06.2017

Ambasador Filipin w kopalni srebra

W lipcu na Kongresie UNESCO w Krakowie ambasadorowie 21 krajów wchodzących w skład Komitetu ds. Światowego Dziedzictwa podejmą decyzję w sprawie wpisu Tarnowskich Gór na tę prestiżową listę. To co miasto może jeszcze zrobić, to pokazać ambasadorom, jakie dobra związane z górnictwem kruszcowym, chcemy wpisać na listę UNESCO. Dlatego w poniedziałek w Tarnowskich Górach gościła Patricia Ann Paez, ambasador Filipin w Polsce.

Ambasador zwiedziła m.in. Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, a także centrum miasta. – Gość był pod wrażeniem zaprezentowanych obiektów i miejsc. Podczas rozmowy z członkami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej oraz przedstawicielami samorządu, ambasador zadeklarowała poparcie  wniosku – informuje poseł Tomasz Głogowski.

W kwietniu Tarnowskie Góry odwiedziła ambasador Chorwacji Andrea Bekić. – Jestem w kontakcie z ambasadorami Azerbejdżanu i Wietnamu. Ustalamy terminy wizyt – dodaje poseł Głogowski.

Natomiast w piątek w Sejmie odbędzie się posiedzenie w sprawie przygotowań do Kongresu UNESCO. Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki zaprosił na nie ambasadorów państw mających swoich przedstawicieli w komitecie UNESCO. Kraków ma przedstawić, na jakim etapie są przygotowania do kongresu, natomiast władze Tarnowskich Gór będą miały okazję zaprezentować wniosek. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.