•  Pożar garażu w Woźnikach.
     Pożar garażu w Woźnikach. Zdjęcia: OSP Woźniki, PSP Lubliniec
07.01.2019

Ogień w garażu i zatrucia czadem

W sobotę, 5 stycznia późnym wieczorem strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze garażu w domu jednorodzinnym w Woźnikach.

Spaliło się wszystko co było w garażu, m.in. narzędzia i kuchenka gazowa. Na szczęście w środku nie stał samochód. Nic nie stało się mieszkańcom domu, którzy wyszli na zewnątrz jeszcze przed przyjazdem strażaków.

W niedzielę, 6 stycznia dym przez kratkę wentylacyjną dostał się do jednego z mieszkań przy ul. Sobieskiego w Tarnowskich Górach. U 53-latki stwierdzono tlenek węgla w wydychanym powietrzu, ale nie wymagała pomocy medycznej.

Dzień wcześniej w domu przy ul. Artura w Radzionkowie prawdopodobnie rozszczelnił się komin. W efekcie czadem lekko zatruli się lokatorzy – kobieta i mężczyzna. Odmówili jednak zbadania przez lekarza.

W Piekarach Śląskich przy ul. Gimnazjalnej w mieszkaniu zasłabła 32- latka – źle się czuła, miała zawroty głowy. Okazało się, że czad jest w wydychanym przez nią powietrzu. Zabrano ją do szpitala. Zatrucie tlenkiem węgla to prawdopodobnie efekt słabej wentylacji. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.