• Każdy ambulans posiada GPS. Mają one po pięć miejsc siedzących i jedno leżące.
    Każdy ambulans posiada GPS. Mają one po pięć miejsc siedzących i jedno leżące. Fot. WPR
30.03.2016

OIOM na kółkach

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach zakupiło dla swoich stacji dwanaście nowych ambulansów wraz z najnowocześniejszym wyposażeniem. Jeden z nich ma trafić do Kalet.

Jak powiedział Artur Borowicz, dyrektor WPR, każdy z ambulansów to mały OIOM na kółkach. Wszystkie są też skomputeryzowane, wyposażone m.in. w defibrylator LIFEPAK, pompę infuzyjną, ssak, respirator, pulsoksymetr, krzesełko kardiologiczne, materac próżniowy, kamizelkę KED, deskę, pasy, stabilizator, nosze zbierakowe, ładowarkę, reduktor. Tylko ten sprzęt medyczny do każdej karetki kosztuje około 110 tys. zł. Natomiast całość inwestycji to koszt ponad 4,5 mln zł.

Dodatkowo każdy ambulans posiada GPS. Mają one po pięć miejsc siedzących i jedno leżące. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 14 z 05.04.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.