• ​Artur Borowicz, dyrektor WPR nazywa każdy z ambulansów OIOM-em na kółkach.
    ​Artur Borowicz, dyrektor WPR nazywa każdy z ambulansów OIOM-em na kółkach. Fot. Jarosław Myśliwski
28.04.2016

OIOM na kółkach

W środę do Kalet trafił jeden z dwunastu nowoczesnych ambulansów, kupionych ostatnio przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Obecnie jest to najlepiej wyposażona karetka pogotowia w powiecie tarnogórskim.

Artur Borowicz, dyrektor WPR nazywa każdy z ambulansów OIOM-em na kółkach. Dlaczego taka karetka trafiła do Kalet? Zastąpiła starą, wysłużoną. Ale nie tylko to miało wpływ na decyzję o przekazaniu nowoczesnego mercedesa do Kalet. - Mówiąc bez specjalnej wazeliny, mamy bardzo dobrą współpracę z samorządem. Karetki przez 10 lat urosły ponad metr i nie mieszczą się w standardowych garażach. Poza tym są procedury mycia, dezynfekcji noszy itd. To już nie jest tylko garażowanie i miejsce stacjonowania. Potrzebna jest odpowiednia infrastruktura i w Kaletach miasto na własny koszt nam to zapewnia. Miło się tu współpracuje i oby inne gminy brały przykład z Kalet - mówi dyrektor Borowicz. 

Ambulans jest skomputeryzowany, wyposażony m.in. w defibrylator LIFEPAK, pompę infuzyjną, ssak, respirator, pulsoksymetr, krzesełko kardiologiczne, materac próżniowy, kamizelkę KED. Tylko sprzęt medyczny w tej karetce kosztuje około 110 tys. zł. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 18 z 30.04.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.