• Czy dworzec w Kaletach czeka podobny los, jak dworzec w Miedarach?
    Czy dworzec w Kaletach czeka podobny los, jak dworzec w Miedarach? Fot. Jarosław Myśliwski
14.03.2016

Okazja! Wody po pas

Na terenie powiatu tarnogórskiego niszczeje kilka dworców kolejowych. Zamknięte parę lat temu, powoli popadają w ruinę, a kolej tylko udaje, że gospodaruje majątkiem. Doskonałym przykładem jest dworzec w Miedarach: ostatni pociąg przejechał tamtędy w 1999 roku. Chociaż dawno nie ma w pobliżu torów, kolej do tej pory nie poradziła sobie ze sprzedażą obiektu. Efekt: ruina obwieszona tablicami “Wstęp wzbroniony, budynek grozi zawaleniem”. Czy podobny los czeka dworzec w Kaletach? – Z tego co wiem, w piwnicach jest ponad metr wody. Budynek się sypie, a kolej się przygląda – komentuje Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Jarosław Myśliwski

"Dworzec Kalety jest przygotowywany do obrotu. Z uwagi na brak zainteresowania ze strony rynku zakupem nieruchomości, rozważamy inne sposoby zagospodarowania (m. in. przekazanie na rzecz JST)." – taką odpowiedź otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu z biura prasowego PKP S.A.

W listopadzie ubiegłego roku byłem na rozmowach w kolejowej spółce gospodarującej nieruchomościami i po spotkaniu miasto miało otrzymać propozycję odnośnie dworca. Do tej pory nie dotarło do urzędu miejskiego żadne pismo od kolei w sprawie budynku. Za to na dworcu pojawił się baner z napisem "Okazja! Na sprzedaż" – odpowiada burmistrz Kandzia.

Cały artykuł znajdziesz w papierowym wydaniu „Gwarka”.


Artykuł ukazał się w GWARKU 11 z 15.03.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.