•  
      Fot. Archiwum policji
01.07.2019

Okradli i pobili 29-latka

29-latek był na dworcu autobusowym w Tarnowskich Górach. Młody mężczyzna ukradł mu telefon komórkowy.

Wszystko działo się w piątek, 28 czerwca. Okradziony 29-latek, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, zaczął gonić złodzieja. Wtedy został zaatakowany. Złodziej i jeszcze dwóch mężczyzn bili go i kopali. Potem wsiedli do autobusu i odjechali.

Policjanci ustalili rysopisy sprawców i numer autobusu, którym uciekli. Kilka minut później zatrzymali ten autobus. W środku było dwóch poszukiwanych napastników – 21-latek i 18-latek. - W międzyczasie do policjantów wykonujących oględziny na miejscu rozboju, podszedł pracownik ochrony dworca i powiedział, że wśród pasażerów wypatrzył jednego ze sprawców biorących udział w zdarzeniu. Najwyraźniej agresor wrócił na dworzec sprawdzić, co się dzieje. Reakcja policjantów była natychmiastowa. 33-letni tarnogórzanin został zatrzymany – informuje mł. asp. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji.

Trzej sprawcy rozboju trafili do policyjnej celi. 29 czerwca usłyszeli zarzut rozboju. Ponadto 21-letni mieszkaniec Lublińca usłyszał również zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.