•  Seniorzy zmierzyli się w 13 konkurencjach.
     Seniorzy zmierzyli się w 13 konkurencjach. Fot. Archiwum MOSiR
03.12.2018

Olimpiada seniorów

28 listopada w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radzionkowie odbyła się III Olimpiada Sportowa Seniorów pod hasłem “Sport jest dla wszystkich”.

Wzięło w niej udział 9 dziesięcioosobowych zespołów. Seniorzy zmierzyli się w 13 konkurencjach, nie tylko typowo sportowych. Wygrali debiutujący na imprezie seniorzy z Wojkowic. II miejsce zajęła ekipa z Piekar Śląskich, a III - z Tarnowskich Gór. Na miejscach IV do VI uplasowały się reprezentacje Świerklańca, Ożarowic i Radzionkowa.

- Seniorzy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mierzyli się z wieloma wyzwaniami sprawnościowo - ruchowymi. Przebieg zawodów uświetniła oprawa imprezy. Był występ artystyczny w wykonaniu seniorek z Tarnowskich Gór, defilada i prezentacja zawodników, wprowadzenie i podniesienie flagi olimpijskiej oraz zapalenie znicza. Zawody oficjalnie otworzył sekretarz Radzionkowa Rudolf Sobczyk, a po wspólnej rozgrzewce rozpoczęła się rywalizacja w 10 konkurencjach. Oprócz stricte sportowych konkurencji jak np. rzut do kosza czy toczenie piłek, zawodnicy musieli między innymi wykazać się umiejętnością wbijania gwoździ czy przebijania balonów z zasłoniętymi oczami. Oczywiście nie zabrakło elementów rywalizacji, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa - mówił dyrektor MOSiR-u Marian Prodlik. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.